دیدار بهاری کارآفرینان با مدیران اجرایی استان

دیدگاه‌ها برای دیدار بهاری کارآفرینان با مدیران اجرایی استان بسته هستند

سی‌ویکم فروردین‌ماه، هم‌زمان با شب میلاد همایون حضرت بقیت‌الله‌الاعظم (عج) دیدار بهاری کارآفرینان با مدیران اجرایی استان در هتل همای شماره یک مشهد برگزار گردید. در این‌دیدار که با حضور فعالان اقتصادی، مسئولان دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی استان و اعضاء هیأت نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی، برگزار شد، ، علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی ضمن «مجاهد» توصیف‌کردن فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، عنوان کرد: امروز ما می‌خواهیم خراسان رضوی را با شرکت‌هایش اداره کنیم نه با زیرساخت‌های دولت. رزم‌حسینی، آغاز فعالیت نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی در استان با همراهی شرکت‌های توسعه‌گرا و حمایت همه‌ی ارکان حاکمیت را گامی در جهت حذف بروکراسی کهنه دولتی دانست.

وی میزان سپرده‌های بانکی در استان را معادل یک‌چهارم بودجه عمرانی کشور دانست و اعلام کرد که این‌میزان سپرده به‌معنی قدرت اقتصادی خراسان رضوی است که باید به نحو مطلوب جهت‌دهی و مدیریت گردد.

در این نشست، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز با تقدیر از مشارکت پُرشور فعالان اقتصادی در کمک به هموطنان سیل‌زده گفت: در حوادث طبیعی معمولا روزهای نخستین شاهد کمک‌های فراوان و مشارکت همگانی هستیم و از سویی کمک‌های اورژانسی و فوری نیز به خوبی تامین می‌شود، اما بعد از یک ماه، آسیب‌دیدگان به غربت خود پی می‌برند و با مشکلات عمیقی مواجه می‌شوند.

شافعی در بخش دیگری از اظهارات خود به فضای اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: یکی از چالش‌های جدی ما در کشور، پیمودن مکرر مسیرهای غلط و و ارتکاب اشتباهاتی است که نتایج آن‌ها را پیش‌تر به دفعات تجربه کرده‌ایم. درس‌نگرفتن از این اشتباهات باعث می‌شود تا هر تلاشی در حکم، «مشت بر سندان کوبیدن» باشد.

رئیس اتاق خراسان رضوی، اصلاح مسیرها و اندیشیدن به راه‌حل‌های جدید را یک ضرورت برشمرد و ادامه داد: در حوزه‌های مختلف اقتصادی، نظرات بخش خصوصی و نگاه کارشناسی این حوزه را به مسئولان، نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های تخصصی خانه ملت ارائه داده‌ایم و باید این وقت و انرژی از سوی آنها صرف شود تا این نظرات و آرا را مورد بررسی قرار دهند.

وی به سیاست‌های ارزی دولت در سال گذشته، گوشه چشمی داشت و عنوان کرد: در آن برهه به دفعات، اشتباهاتی که در این سیاست‌ها وجود داشت را به دولتمردان متذکر شدیم اما تازه با گذشت یک‌سال، بانک مرکزی در اقدامات خود تجدیدنظر کرده و به نظر می‌رسد حالا سراغ یک به یک آن پیشنهادات رفته است.

وی با انتقاد از روند هزینه‌کرد منابع در کشور که به هدررفت آن‌ها می‌انجامد، متذکر شد: همه می‌گویند قطره‌قطره باید جمع  شود تا دریایی شکل بگیرد اما ما دریا را قطره‌قطره کرده و هدر می‌دهیم. روند تخصیص منابع در کشور به سمت و سوی اتلاف آنها سوق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه، اقتصاد دارای دو سطح خرد و کلان است، عنوان کرد: بپذیریم که مشکلات ما حتی فراتر از این دو سطح است و عملا این سیستم قاعده‌گذاری ماست که به مشکل دچار شده است. متاسفانه یکی از چالش‌های ما بی اطلاعی از روش استفاده بهینه از منابع در کشور است.

در پایان این مراسم نیز آقای پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، آمادگی این کمیسیون برای بررسی مثلث توسعه اقتصادی استان را اعلام و اظهار امیدواری کرد، نهاد تازه تأسیس اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی با عملکرد صحیح و موفق به الگویی برای سایر استان‌ها تبدیل گردد.

برچسب ها :   چینی مقصود

در حال حاضر امکان ثبت نظر وجود ندارد

بازگشت به صفحه قبل