بازدید نماینده مردم مشهد و کلات از گروه کارخانجات مقصود

دیدگاه‌ها برای بازدید نماینده مردم مشهد و کلات از گروه کارخانجات مقصود بسته هستند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین‌زاده بحرینی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌نظر گفت: با بررسی دقیق تاریخ اقتصاد چین و ژاپن درمی‌یابیم که برای مدت مشخصی در این کشورها برای نجات اقتصاد، بانک مرکزی، تحت سیطره وزارت اقتصاد قرار گرفته و پس از توسعه‌یافتگی، اقدام به استقلال بانک مرکزی نموده‌اند.

دکتر بحرینی که باهدف ملاقات با یکی از کارآفرینان بزرگ استان، روز پنجشنبه 12 اردیبهشت‌ماه در گروه کارخانجات مقصود حاضر شده بود، روحیه کارآفرینی را روحیه مقاومت خواند و دیدار با کارآفرینان و شنیدن حرف‌های آنان را وظیفه نمایندگان دانست. وی گروه مقصود را سازمانی دانست که با ایجاد سیستم توسط معمار آن، همه افراد ملزم به هوشمندی شده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، با بیان این‌که امروز در کشور ما، بانک مرکزی اقدام به تعریف سیاست‌های پولی می‌نماید و وزارت اقتصاد و اندکی نیز سازمان برنامه و بودجه، سیاست‌های مالی را تعیین می‌کنند، این تشتّت آرا را باعث آسیب به اقتصاد کشور دانست و ایجاد انطباق و هماهنگی در این دو موضوع را ضروری خواند.

وی تشکیل شورای عالی هماهنگی سیاست‌های پولی و اقتصادی با فرماندهی وزیر اقتصاد را دارای اهمیت زیادی دانست. دکتر حسین‌زاده بحرینی، پایه‌گذاری غلط در تعیین مالیات در کشور را اشتباهی بزرگ خواند و اعلام کرد: با نظر موافق اکثریت نمایندگان، بر اساس قانون جدید، که به‌زودی ابلاغ خواهد شد، اصل بر صحت اظهارات مؤدی خواهد بود، مگر آن‌که سازمان امور مالیاتی با مستندات لازم، خلاف آن‌را اثبات نماید.

ایشان در ادامه با فاجعه‌خواندن میزان انرژی و زمانی که فعالان اقتصادی در کشور به مسائل مالیاتی اختصاص می‌دهند، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده، میانگین زمانی که یک فعال اقتصادی در کشور امارات صرف می‌کند تا مشکلات خود با نهاد مالیاتی را حل و فصل نماید، 11 ساعت در سال است و با کمال تأسف؛ این میانگین در ایران 353 ساعت در سال می‌باشد. وی حاکمیت ممیّزین و تأثیرات منفی این افراد بر اقتصاد کشور را بسیار نگران‌کننده دانست.

در ادامه این‌جلسه، آقای ایمانی نیز ضمن قدردانی از حضور آقای دکتر بحرینی و نظر ایشان درباره «مقصود»، اظهار داشت: سازمان مقصود از ابتدا با هوشمندی شکل گرفته و این هوشمندی، نظم قابل قبولی را در مجموعه ایجاد و فراگیر نموده است. متاسفانه امروز، واحدهای تولیدی و فعالان مؤثر اقتصادی برای حفظ این نظم، هزینه زیادی پرداخته و سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند.

رئیس هیأت‌مدیره گروه کارخانجات مقصود، رعایت اولویت‌ها توسط گردانندگان و مسئولان اجرائی کشور را برای حفظ و توسعه تولید و اشتغال ضروری دانست و چهار محور؛ حاکمیت تفکر اقتصادی در وزارت اقتصاد، ممانعت از واردات کالای دارای مشابه داخل به‌ویژه از مناطق آزاد، تسهیل در واردات مواد و ماشین‌آلات مورد نیاز تولید و استفاده دولت از تجربه بخش خصوصی و ایجاد سینرژی را برای نجات اقتصاد کشور و برون‌رفت از وضعیت فعلی ضروری دانست.

مؤسس گروه مقصود با بیان این‌موضوع که در بدنه‌ی مدیریتی کشور، “عناوین” و “اختیارات” زیادی وجود دارد ولی در مقابل “مسئولیت” کمیاب گردیده است، افزود: بسیاری از افراد منتخب و منصوب، به‌دلیل فقدان تجربه کار اجرائی و حاضرنشدن به استفاده از تجارب افراد و واحدهای موفق، در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور موفق نیستند.

آقای ایمانی با تشریح فعالیت‌های جاری و طرح‌های توسعه‌ای در دست اقدام گروه، از جمله؛ پروژه کاغذ سنگ آهک، افزایش ظرفیت تولید چینی، اوپال و بن‌چاینا، به طرح‌های مشارکتی در خارج از کشور به‌ویژه طرح Finishing اوپال در بلغارستان اشاره کرد و گفت: برای بقای سازمان و تعالی آن، با توجه به نتایج تحقیق و توسعه بازارهای داخلی و خارجی، امیدواریم تا پایان سال جاری به اهداف تعیین‌شده دست یابیم.

در پایان این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسین‌زاده بحرینی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با حضور در خط تولید شرکت‌های چینی مقصود و سارگل‌شرق، با روند تولید محصولات شرکت‌های مذکور آشنا گردیده و ضمن خداقوت به کارکنان پرتلاش، نظرات آن‌ها را جویا شد.

در حال حاضر امکان ثبت نظر وجود ندارد

بازگشت به صفحه قبل